r e k l a m a

YouTuberzy z Małopolski

Małopolscy YouTuberzy

Znani i mniej znani twórcy wideo z Małopolski. Zdjęcie z Free-Photos z Pixabay

Przedstawię Wam dzisiaj kilku małopolskich YouTuberów. Część z nich zapewne znacie, z kolei niektórzy będą nowym odkryciem. A może wiecie o innych twórcach z Małopolski, nadających na YouTube? Dajcie znać na email lub napiszcie w komentarzu.

Jola Szymańska

Listę YouTuberów z Małopolski otwiera płeć piękna. Jola jest dziennikarką a w swoich vlogach porusza między innymi tematykę wartości życiowych, psychiki, przeplatanych filmami z codziennego życia. Jola urzeka swoją osobą, podobnie jak stylistyka jej filmów.

Wejdź na kanał Joli.

r e k l a m a

Ziemniak

Ziemniak prowadzi dwa kanały – Ziemniak TV traktujący przede wszystkim o szeroko pojętej tematyce komputerowej (choć tak naprawdę znajdziecie tu miks tematyczny) oraz bardziej luźny i rozrywkowy kanał – Grajdołek. Co ciekawe, początkowo Ziemniak TV miał być kanałem podróżniczym, ale wyszło inaczej.

Wejdź na kanał ZiemniakTV i Grajdołek

Madzionka

Madzionka, siostra Ziemniaka posiada kanał podróżniczo-rozrywkowy. Niestety, kiedy piszę ten tekst ostatni film na jej kanale jest sprzed roku. Ale Madzionkę zobaczycie też w niejednym filmie na kanałach Zmieniaka.

Wejdź na kanał Madzionki

Kamil in Travel

Pasją Kamila są podróże i zwierzęta. To właśnie wokół tych tematów kręci się jego kanał. Zobaczycie tu między innymi filmy z podróży do Dubaju, Japonii, Egiptu, Kanady, dowiecie się jak hodować w domu rysia, kameleona, pumę, warana, wielbłąda i… czego tam jeszcze chcecie. Polecam :)

Wejdź na kanał Kamil in Travel

TivoltGames

Kanał Bartka – Tivolta, który jak sama nazwa wskazuje, poświęcony jest grom komputerowym. Tivolt na swoim kanale publikuje sporą liczbę nagrań ze swoich rozgrywek, od czasu do czasu okraszając je filmami o innej, najczęściej rozrywkowej tematyce.

Wejdź na kanał TivoltGames

r e k l a m a

PodróżoVanie

Kanał małżeństwa z Suchej Beskidzkiej, którzy rzucili pracę, przerobili własnymi siłami vana na campera (co udokumentowali vlogami) i rozpoczęli podróżowanie zamieszczając filmy ze swoich przygód na YouTube. Poniżej film, na którym opowiadają o sobie.

Wejdź na kanał PodróżoVanie

Da Costa TV

Fitnesowy kanał Karola, naturalnego kulturysty i trenera współpracującego ze znanymi sportowcami, który pochodzi z drugiego końca Polski a pokochał Kraków i tutaj osiadł. Karol swoim pochodzeniem dodaje dodatkowego kolorytu, ale to jak najbardziej pozytywnie. Na jego kanale znajdziecie miks vlogów z życia, porad treningowych czy żywieniowych.

Wejdź na kanał Da Costa TV

Dem3000

Kanał Dema to poświęcony jest recenzjom filmowym okraszonych specyficznym poczuciem humoru. Ale Dem jest także rysownikiem i prowadzi wydawnictwo komiksów, co zresztą wzbogaciło ostatnie jego filmy o tę właśnie tematykę.

Wejdź na kanał Dema

Zachar

Zachar prowadzi serwis Autocentrum.pl, z którym powiązany jest firmowy kanał na YouTube. Dodatkowo Zachar zamieszcza bardziej luźne treści na drugim kanale – Zachar Off, gdzie między innymi widzowie mają możliwość zaprezentowania własnych pojazdów.

Wejdź na kanał Autocentrum.pl i Zachar Off

Duży w Maluchu

Kanał Filipa Nowobilskiego, który podczas przejażdżek swoim Fiatem 126p przeprowadza wywiady ze znanymi ludźmi. Na kanale znaleźć można także filmy z serii Gwiazdy i Ich Pojazdy oraz To Już Było. Oczywiście Filip zamieszcza też filmy z techniczno-remontowych spraw związanych z jego maluchem (maluchami). Polecam :)

Wejdź na kanał Duży w Maluchu

Włodek Markowicz

Włodka wielu z Was zna zapewne jako współtwórcę kanału Lekko Stronniczy, który już nie jest kontynuowany. Obecnie Włodek prowadzi swój własny kanał, na którym znajdziecie min. serię ciekawych wywiadów. Niestety od roku nie zamieścił nowych treści. Miejmy nadzieję że wróci do regularnych publikacji. Poniżej klimatyczny film Włodka pokazujący życie pasterza – Jamesa Rebanksa, który napisał książkę o takim właśnie tytule.

Wejdź na kanał Włodka

Z Chaty Pustelnicy

Kanał Flory, która mieszka w Małopolsce a pochodzi z Lubelszczyzny (a to też historycznie Małopolska). Z Chaty Pustelnicy to tak naprawdę podcasty, w których Flora podejmuje różne życiowe tematy i przemyślenia. Moim zdaniem warto posłuchać.

Wejdź na kanał Z Chaty Pustelnicy

Husiek

Kanał Huśka skupia się przede wszystkim na grach i technicznych recenzjach sprzętu. Konikiem Huśka był/chyba nadal jest Minecraft i choć blask jego kanału nieco przygasł nadal regularnie wrzuca gameplaye z różnych gier.

Wejdź na kanał Huśka

Prowincjonalny MotoVlog

Dla fanów 2 kółek świat widziany z siedzenia motocyklisty spod Nowego Sącza.

Wejdź na kanał Prowincjonalny MotoVlog

Łono Posejdona

Vlogi i lajwy brodacza Viriousa na wszelakie tematy życiowe. Wśród starszych filmów jest też trochę materiałów z gier.

Wejdź na kanał Łono Posejdona

Sławomir Gwiazda Rock Polo

Sławomir Zapała to znany piosenkarz, którego chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Jak się okazuje to także YouTuber. W końcu ma swój kanał i brał udział w Regatach YouTuberów :) Na kanale Sławomira znajdziecie jego teledyski i materiały zza kulis.

Wejdź na kanał Sławomira

Krzysztof Gonciarz

Listę zamyka najsłynniejszy YouTuber z Małopolski. Można się spierać, czy ten tytuł nie przypada Sławomirowi, jednak to Gonciarz jest bardziej youtubowy i ma więcej subskrybentów :) Krzysztof pochodzi z Krakowa a od kilku lat prowadzi firmę w Japonii i podróżuje po świecie. Pewnie to wiecie, ale jeśli jakimś cudem uchowaliście się bez tej wiedzy to znajdziecie go na kanałach Krzysztof Gonciarz, Zapytaj Beczkę, czy TheUwagaPies.

Wejdź na kanał Krzysztof Gonciarz, Zapytaj Beczkę, TheUwagaPies

Z chęcią wzbogacę wpis YouTuberzy z Małopolski o nowe, wartościowe kanały/sylwetki twórców. A może to Ty pochodzisz lub mieszkasz w Małopolsce i prowadzisz kanał na YouTube? Odezwij się :)

 

Photo by Omar Houchaimi from Pexels

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

19 + 9 =

Komentujesz anonimowo. Możesz jednak podać adres strony internetowej, który będzie publicznie powiązany z Twoją nazwą/imieniem jaki wpiszesz w komentarzu. Komentarze są moderowane przed publikacją. Zastrzegam sobie możliwość nie publikowania komentarza z jakiegokolwiek powodu.