Pierogarnia Stolnica w Tarnowie

Pierogarnia Stolnica - Tarnów

Pierogarnia Stolnica w Tarnowie

Będąc w Tarnowie postanowiliśmy coś wrzucić na ząb i przy okazji odwiedzić nowy lokal gastronomiczny – Pierogarnię Stolnica. Jak nazwa sugeruje, można tam zjeść pierogi, ale nie tylko – również naleśniki, zupę, deser i oczywiście czegoś się napić, włącznie z piwem lub winem.

Lokal

Pierogarnia jest malutka, mieści się tam 5 stolików czteroosobowych. Wystrój jest sympatyczny, budzi przyjemne odczucia, trochę swojskości pomieszanej z nowoczesnością. Taka miła, mała restauracyjka.

Tak sobie właśnie pomyślałem, że w dobie dużej konkurencji lokali gastronomicznych przyszłość należy do wyspecjalizowanych restauracji/barów. W Tarnowie był już kiedyś np. bar sałatkowy, o którym pisałem, jednak zwinął interes. Może wtedy miejscowy rynek nie był na to gotowy? Zobaczymy jak poradzi sobie pierogarnia.

Dania i cennik

Pierogarnia Stolnica - Tarnów

Uszka z barszczem i pierogi

Pierogarnia stawia na tradycyjne polskie jedzenie, jak się można spodziewać z naciskiem na pierogi. My postanowiliśmy spróbować pierogów z kapustą oraz barszczu z uszkami.

Wszystko zostało dość szybko ładnie podane i ładnie też wyglądało. Jeśli chodzi o smak, doczepiłbym się tylko niedoprawienia zarówno pierogów jak i uszek. Być może szef/szefowa kuchni wychodzi z założenia, że każdy doprawi sobie danie według uznania, chociaż według mnie to już nie to samo. Niektórym osobom może to jednak pasować.

Ceny są na standardowym poziomie. Barszcz z uszkami kosztował 6 zł, półmisek z pierogami 11 zł. Za szklankę soku zapłacimy 3,50 zł, kompot 2 zł a kawa od 4 zł.

Jeśli będziesz w Tarnowie i zechcesz zjeść coś swojskiego możesz rozważyć wizytę w restauracji – Pierogarni Stolnica. Nie zapomnij tylko potem zamieścić tutaj swojej opinii w komentarzu :)

Jak dojechać do pierogarni

Pierogarnia mieści się na ulicy Nowy Świat 3 (w sąsiedztwie słynnego kolorowego słonia), wystarczy kilka kroków zboczyć z ulicy Krakowskiej. Kilkadziesiąt metrów dalej jest opisywana przeze mnie kiedyś restauracja Bombaj Music oraz Bar Mleczny. Zaparkować można między innymi na płatnych miejscach parkingowych wzdłuż ul. Nowy Świat, Krakowskiej.

Pierogarnia Stolnica
Tarnów, Nowy Świat 3
www.pierogarniastolnica.com

Pierogarnia na mapie:

icon-car.pngFullscreen-Logo
Pierogarnia Stolnica w Tarnowie

ładowanie mapy - proszę czekać...

Pierogarnia Stolnica w Tarnowie 50.011431, 20.982733 Pierogarnia Stolnica w Tarnowie

 

 Koszulki i kubki z żeńskimi imionami
= Autopromocja =

Może Ci się również spodoba