Kąpielisko Jurków-Chorwacja w Jurkowie koło Czchowa

Kąpielisko Chorwacja w Jurkowie

Część plaży kąpieliska Chorwacja w Jurkowie

W Jurkowie koło Czchowa zostało uruchomione prywatne kąpielisko, na które zagospodarowano zbiornik po żwirowym wyrobisku. Prawdopodobnie to jedyne prawdziwe kąpielisko w Małopolsce, na którym bezpieczeństwa kąpiących się strzeże ratownik (w sezonie) a stan wody stale poddawany jest kontrolom.

Miałem okazję wybrać się na to kąpielisko, nazwane zachęcająco „Jurków-Chorwacja”. Na pierwszy rzut oka trzeba przyznać, że właściciel kąpieliska się postarał. Warunki do odpoczynku są całkiem dobre (i jak zauważyłem trwają dalsze prace inwestycyjne). Według wywieszonej informacji kąpielisko w Jurkowie czynne jest od 1 lipca do 31 sierpnia w godzinach od 9:00 do 18:00.Zbiornik wodny kąpieliska jest całkiem spory, ale tylko na niewielkim fragmencie ze względu na głębokość dopuszczalna jest kąpiel. Można jednak wypożyczyć rowerek wodny lub inną pływającą jednostkę i „rozwinąć żagle” na pozostałej części. Na terenie obiektu znajdują się również drewniane domki do wynajęcia. Nie zabrakło też baru, w którym spragnieni i głodni mogą wrzucić coś na ząb.

Jurków - Kąpielisko Chorwacja

Widok na kąpielisko Chorwacja


Inne miejsca nad wodą, które opisałem:


Teren kąpieliska i „plaża” są utrzymane w czystości, chociaż moja córeczka znajdowała gdzieniegdzie resztki petów lub małe fragmenty papierowych opakowań. Ale to tak naprawdę nie stanowi dużego problemu, nie ma co porównywać do ogólnie dostępnych innych kąpielisk. Jest naprawdę czysto.

Według mnie najlepiej na kąpielisko wybrać się w tygodniu. W weekendy może być duży tłok na najbardziej atrakcyjnej części do kapania oraz na parkingu. Jeśli chodzi o parking, można bezpłatnie zaparkować przy drodze obok/do kąpieliska. Można również wjechać samochodem na teren kąpieliska. Według cennika zapłacisz za to 5 zł. Podobnie 5 zł kosztuje wstęp od osoby. Młodzież do lat 13 zapłaci 3 zł (wymagana opieka dorosłego). Dzieci do lat 5 oraz okoliczni mieszkańcy Jurków-Równia mają wstęp gratis. Organizatorem kąpieliska jest firma Rabek, tel. 14 86-60-540.

Domki do wynajęcia

Drewniane domki do wynajęcia

Kąpielisko Chorwacja z drona:


Zapraszam Cię również do innych tekstów na blogu:


Jak dojechać do kąpieliska w Jurkowie?

Zaraz za rondem w Jurkowie w stronę Czchowa trzeba skręcić w asfaltową drogę. Dosłownie zaraz, bowiem skręt znajduje się kilka metrów od ronda, naprzeciwko drewnianego kościółka w Jurkowie. Dalej jedziemy prosto około 1 km. Kąpielisko jest zaraz przy drodze więc nie da się go przeoczyć.

Do kąpieliska można dotrzeć również od drugiej strony. Jadąc z Czchowa do ronda w Jurkowie po lewej stronie będziemy mijali stację benzynową. Po drugiej stronie drogi znajduje się duży budynek min. bodajże ze sklepem z materiałami budowlanymi. Skręcamy w asfaltową drogę biegnącą w pobliżu sklepu i jadąc dalej dotrzemy do kąpieliska.

Więcej informacji na stronie internetowej kąpieliska: www.kapieliskochorwacja.pl

Lokalizacja kąpieliska na mapie:

icon-car.pngFullscreen-Logo
Kąpielisko Jurków-Chorwacja w Jurkowie koło Czchowa

ładowanie mapy - proszę czekać...

Kąpielisko Jurków-Chorwacja w Jurkowie koło Czchowa 49.846477, 20.708854 Kąpielisko Jurków-Chorwacja w Jurkowie koło Czchowa

Może Ci się również spodoba