r e k l a m a

Wioska Indiańska Fort Wapiti w Zalasowej koło Tarnowa

Atrakcje turystyczne małopolski

Wioska indiańska Fort Wapiti w Zalasowej

Około 20 km. na południe od Tarnowa, w miejscowości Zalasowa (obok Tuchowa) znajduje się atrakcja turystyczna dla dzieci – Wioska Indiańska “Fort Wapiti”. Można powiedzieć, że wioska jest muzeum, skansenem kultury Indian z Ameryki Północnej.

Można tutaj zobaczyć jak żyli Indianie, zwiedzić indiańskie namioty – tipi jak również zobaczyć tradycyjne stroje indiańskie, instrumenty, różne sprzęty oraz broń jak np. łuki, słynne tomahawki, maczugi a nawet broń palną.

Totem

Indiański Totem

Strzelanie z łuku

Strzelanie z łuku

Na dzieci czeka ponadto wiele atrakcji w postaci gier i zabaw indiańskich – strzelanie z łuku, dmuchawki, rzut włócznią, bieg po indiańskim torze przeszkód, wyścigi na nartach indiańskich – to niektóre z nich. Chętni mogą też pomalować twarz w indiańskie wzory i nauczyć się indiańskiego tańca. Można też przywieźć własne kiełbaski i usmażyć nad ogniskiem.

Bęben i pióropusz

Bęben i pióropusz indiański

Indiański koc lub okrycie

Indiański koc lub okrycie

Wioska indiańska Wapiti to obiekt nastawiony przede wszystkim na zorganizowane wycieczki przedszkolne, szkolne i inne wycieczki grupowe. Atrakcja nie jest czynna codziennie w określonych godzinach, dlatego przed wizytą wymagany jest kontakt telefoniczny. Niemniej jednak prywatne osoby chcące zwiedzić wioskę też mają taką możliwość dołączając do zorganizowanej wycieczki.

Wioska indiańska działa zazwyczaj od maja do połowy października. Zależy to jednak od różnych czynników, w tym od pogody. Dlatego jak już wspomniałem wizyty należy umawiać telefonicznie. Więcej informacji na stronie internetowej Wioski Indiańskiej “Fort Wapiti” lub na Facebooku.

Zapraszam też do nowszego artykułu o wiosce w Zalasowej, w którym zamieściłem między innymi wywiad z Dariuszem Szybką, pasjonatem Indianistą, który założył wioskę indiańską Fort Wapiti.

Indiańskie namioty tipi - Zalasowa, Małopolska

Namioty tipi w Forcie Wapiti


Zapraszam Cię również do innych tekstów na blogu:


Jak dojechać do wioski indiańskiej?

Ja dotarłem do wioski jadąc drogą Tarnów – Tuchów. W Tuchowie (od strony Tarnowa) trzeba skręcić na Zalasową (jest znak). Jedziemy cały czas prosto aż do skrzyżowania z drogą biegnącą z Tarnowa do Ryglic. Przejeżdżamy przez skrzyżowanie i jedziemy dalej prosto około 2 km. Po drodze miniemy kościół w Zalasowej.

r e k l a m a

Po wspomnianych 2 km. rozglądamy się za skrętem w prawo na Joniny. Jest tu też tabliczka informująca o wiosce. Skręcamy więc na Joniny i jedziemy około 1 km. Po lewej stronie będzie znak “postój bus”. Zostawiamy pojazd i wąską asfaltową drogą po kilku minutach marszu dotrzemy prosto do wioski indiańskiej.

Lokalizacja wioski indiańskiej na mapie:

icon-car.png
Wioska Indiańska Fort Wapiti w Zalasowej

ładowanie mapy - proszę czekać...

Wioska Indiańska Fort Wapiti w Zalasowej 49.912379, 21.176576 Wioska Indiańska Fort Wapiti w Zalasowej

 

Możesz również polubić…

6 komentarzy

 1. Sylwia pisze:

  Super ta wioska, ja raz byłam na spływie kajakowym i na końcu trasy była właśnie wioska indiańska, ale tam był jeden wigwam i jeden “Indianin”, a to wygląda już całkiem poważnie.

 2. Maksymilian Rachwał pisze:

  Jest fajnie ale nie ma za dużo atrakcji

 3. Dominik pisze:

  Szkoda, że nie jest to otwarte w wakacje (tylko do 20.7 )

 4. Witold pisze:

  Pomysł zdecydowanie na plus :)

 5. Adamus pisze:

  Fajnie, że ktoś miał pomysł na założenie wioski indiańskiej. Im więcej takich pomysłów tym ciekawiej.

 6. Maćko pisze:

  Byliśmy tu w tym roku wycieczką szkolną. Było fajnie, pierwszy raz strzelałem z łuku :)

Dodaj komentarz

jeden × jeden =

Komentujesz anonimowo. Możesz jednak podać adres strony internetowej, który będzie publicznie powiązany z Twoją nazwą/imieniem jaki wpiszesz w komentarzu. Komentarze są moderowane przed publikacją. Zastrzegam sobie możliwość nie publikowania komentarza z jakiegokolwiek powodu.