r e k l a m a

Na rowery wodne w Gródku – Jezioro Rożnowskie

Dunajce - Jezioro Rożnowskie - Gródek

Gródek nad Dunajcem – Jezioro Rożnowskie to dobre miejsce na popływanie rowerami wodnymi lub żaglówką.

Od jakiegoś czasu miałem ochotę popływać rowerem wodnym, czego nigdy jeszcze nie robiłem. Kilka dni temu wybraliśmy się więc we czwórkę do Gródka nad Jezioro Rożnowskie. Co prawda było już trochę późno, ale jeszcze udało załapać się na rowerek wodny.

Do wypożyczenia takiego sprzętu nie musisz posiadać karty pływackiej. Wystarczy ukończone 14 lat (o ile dobrze pamiętam) i posiadać jakiś dowód tożsamości, który musisz zostawić na czas wypożyczenia jednostki pływającej.

Wybraliśmy rower 4-osobowy. Dwie osoby stanowiły napęd, a dwie mogły się rozkoszować jazdą. Cena wypożyczenia takiego rowerka – 12 zł za 1 godzinę. Z kolei 2-osobowa jednostka to koszt 8 zł za godzinę. Na życzenie (bez żadnych dopłat) dostajemy kamizelki ratunkowe i obowiązkowo koło ratunkowe.

r e k l a m a

Przystań rowerów wodnych w Gródku nad Dunajcem

Przystań rowerów wodnych w Gródku nad Dunajcem

Co ciekawe, płynięcie rowerem wodnym jest mniej męczące niż jazda rowerem, nawet mając dodatkowo dwie osoby balastu. Oczywiście zależy to też od tego jak szybko chcesz płynąć :) Rowery wodne są stabilne, jednak lepiej mimo wszystko uważać jeśli wypłyniemy bardziej na środek jeziora, gdzie są większe fale. Gdy ustawimy się bokiem równolegle do fal, może troszkę pohuśtać.

Na rowerach wodnych w Gródku

Rowery wodne w Gródku nad Dunajcem

Lepiej też nie wpływać na fale wywołane przepływającą motorówka lub większą łódką. Pan wypożyczający sprzęt zapewniał, że to bardzo bezpieczna rozrywka, niemniej huśtający się rowerek kawałek od brzegu może niektórych troszkę przestraszyć.

Ale spokojnie. To naprawdę bezpieczne i każdemu polecam przepłynąć się rowerem wodnym. Ja z przyjemnością wybiorę się ponownie na rowerki wodne. Tym bardziej, że ta rozrywka nie wymaga ciepłej wody, jak do kąpieli.

Zapraszam Cię również do innych tekstów na blogu:

Położenie Gródka nad Dunajcem na mapie:

icon-car.png
Gródek nad Dunajcem - Jezioro Rożnowskie

ładowanie mapy - proszę czekać...

Gródek nad Dunajcem - Jezioro Rożnowskie 49.749220, 20.730686 Gródek nad Dunajcem - Jezioro Rożnowskie

 

r e k l a m a

Możesz również polubić…

11 komentarzy

 1. Alicja pisze:

  Ja jutro popłynę w Gródku N/D rowerkiem wodnym.

 2. Aga pisze:

  Ryby zdechnięte na piasku, masakra, woda kakao a ogólnie atmosfera fajna ….

 3. Marta pisze:

  Co prawda, jezioro jest zabrudzone ogólnie, ale
  tak jak patrząc to jest tam bardzo fajnie.
  Miło wspominam tam mój pobyt.

 4. Aśka pisze:

  Proszę o adres tego miejsca lub nr tel do wynajęcia pokoju lub domku nad tym jeziorem :-) z góry dzięki

 5. Stachu pisze:

  Muszę się tam wybrać. :-)

 6. Lenka pisze:

  Boje się tego jeziora skoro ryby pływają do góry brzuchem. Feeeee.

 7. Paulina pisze:

  Ryby do góry brzuchem pływają…
  Całkiem miłe otoczenie:p

  • Konrad Dudek pisze:

   Wszędzie możesz spotkać rybę pływającą brzuchem do góry. Ale co do jeziora Rożnowskiego – jest dość mocno zamulone i miejscami “zaglonione”. Można się domyślić, że zmniejsza to ilość tlenu w wodzie i źle wpływa na ryby. W planach jest oczyszczenie dna jeziora co podziała pozytywnie na cały ekosystem. Podobno też władze rozmyślają nad sztuczną wyspą do celów turystycznych. Tak więc jezioro Rożnowskie może zyskać naprawdę super atuty.

 8. Kuba pisze:

  Byłem zaje wyje biście

Dodaj komentarz

szesnaście − 2 =

Komentujesz anonimowo. Możesz jednak podać adres strony internetowej, który będzie publicznie powiązany z Twoją nazwą/imieniem jaki wpiszesz w komentarzu. Komentarze są moderowane przed publikacją. Zastrzegam sobie możliwość nie publikowania komentarza z jakiegokolwiek powodu.