Na rowery wodne w Gródku – Jezioro Rożnowskie

Dunajce - Jezioro Rożnowskie - Gródek

Gródek nad Dunajcem – Jezioro Rożnowskie to dobre miejsce na popływanie rowerami wodnymi lub żaglówką.

Od jakiegoś czasu miałem ochotę popływać rowerem wodnym, czego nigdy jeszcze nie robiłem. Kilka dni temu wybraliśmy się więc we czwórkę do Gródka nad Jezioro Rożnowskie. Co prawda było już trochę późno, ale jeszcze udało załapać się na rowerek wodny.

Do wypożyczenia takiego sprzętu nie musisz posiadać karty pływackiej. Wystarczy ukończone 14 lat (o ile dobrze pamiętam) i posiadać jakiś dowód tożsamości, który musisz zostawić na czas wypożyczenia jednostki pływającej.

Wybraliśmy rower 4-osobowy. Dwie osoby stanowiły napęd, a dwie mogły się rozkoszować jazdą. Cena wypożyczenia takiego rowerka – 12 zł za 1 godzinę. Z kolei 2-osobowa jednostka to koszt 8 zł za godzinę. Na życzenie (bez żadnych dopłat) dostajemy kamizelki ratunkowe i obowiązkowo koło ratunkowe.

Przystań rowerów wodnych w Gródku nad Dunajcem

Przystań rowerów wodnych w Gródku nad Dunajcem

Co ciekawe, płynięcie rowerem wodnym jest mniej męczące niż jazda rowerem, nawet mając dodatkowo dwie osoby balastu. Oczywiście zależy to też od tego jak szybko chcesz płynąć :) Rowery wodne są stabilne, jednak lepiej mimo wszystko uważać jeśli wypłyniemy bardziej na środek jeziora, gdzie są większe fale. Gdy ustawimy się bokiem równolegle do fal, może troszkę pohuśtać.

Na rowerach wodnych w Gródku

Rowery wodne w Gródku nad Dunajcem

Lepiej też nie wpływać na fale wywołane przepływającą motorówka lub większą łódką. Pan wypożyczający sprzęt zapewniał, że to bardzo bezpieczna rozrywka, niemniej huśtający się rowerek kawałek od brzegu może niektórych troszkę przestraszyć.

Ale spokojnie. To naprawdę bezpieczne i każdemu polecam przepłynąć się rowerem wodnym. Ja z przyjemnością wybiorę się ponownie na rowerki wodne. Tym bardziej, że ta rozrywka nie wymaga ciepłej wody, jak do kąpieli.

Zapraszam Cię również do innych tekstów na blogu:

Położenie Gródka nad Dunajcem na mapie:

icon-car.png
Gródek nad Dunajcem - Jezioro Rożnowskie

ładowanie mapy - proszę czekać...

Gródek nad Dunajcem - Jezioro Rożnowskie 49.749220, 20.730686 Gródek nad Dunajcem - Jezioro Rożnowskie

 

Możesz również polubić…