Wieża widokowa w Bruśniku – punkt widokowy dla turystów i zakochanych

Wieża widokowa w Bruśniku

Wieża widokowa – Bruśnik k. Ciężkowic – Małopolska

Małopolska obfituje w piękne okolice, które najlepiej obserwować z naturalnych lub będących dziełem człowieka punktów widokowych. Jednym z takich punktów jest wieża widokowa w miejscowości Bruśnik koło Ciężkowic, oddana do użytku niedawno, bo w lipcu 2013 roku.

Będąc na skałkach w Ciężkowicach przypomniałem sobie, że słyszałem kiedyś o wieży w Bruśniku. Postanowiliśmy więc ją odnaleźć, skoro byliśmy już w pobliżu.

5 tarasów widokowych, 23 m wysokości

Wieża widokowa w Bruśniku to stalowo-drewniana konstrukcja. Ma 5 tarasów widokowych, z których najwyższy jest 18 m nad ziemią. Wysokość całej wieży to 23 m. Robi wrażenie. Obok wieży znajduje się plac, gdzie można zaparkować. Jest też tablica z regulaminem korzystania z obiektu, z którą warto się zapoznać. Wstęp oczywiście bezpłatny. Budowa wieży została współfinansowana przez Europejski Fundusz Rolny w ramach programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Tego dnia pomimo bezchmurnego nieba, na wzgórzu, na którym jest wieża, bardzo mocno wiało. Spodziewałem się, że na górze będzie jeszcze gorzej, ale o dziwo nie było różnicy. Ze szczytu rozciągają się piękne widoki min na Jamną, Bukowiec, Pasmo Brzanki, Maślaną Górę, Chełm, Magórę Małastowską i inne okolice, które można dokładniej obserwować z zainstalowanej na stałe lunety. Mogę sobie tylko wyobrazić jak fantastycznie wygląda tutaj wschód lub zachód słońca o różnych porach roku.Wieża jest już coraz bardziej znaną atrakcją turystyczną. Oprócz turystów z pewnością często gości zakochane pary. Zresztą jedna parka podczas naszej wizyty już tam była i czule się obściskiwała. Nie ma się co dziwić. Piękne okoliczności przyrody sprzyjają uczuciom.

Zapraszam Cię również do innych artykułów:

Dojazd do wieży widokowej

Do wieży dojechać można aż z dwóch/trzech stron. Najlepiej zerknąć poniżej na mapę. My jechaliśmy trochę na czuja a i tak trafiliśmy bez błądzenia, między innymi dlatego, że wieżę widać było już z daleka. Jadąc drogą wojewódzką od strony Ciężkowic w stronę Bobowej-Nowego Sącza, skręciliśmy w prawo tuż przy znaku wskazującym na Pławną. Przejechaliśmy tory kolejowe, most nad rzeką Białą i kawałek dalej zobaczyliśmy w oddali wieżę do której dotarliśmy intuicyjnie wybierając drogę.

icon-car.pngFullscreen-Logo
Wieża Widokowa w Bruśniku

ładowanie mapy - proszę czekać...

Wieża Widokowa w Bruśniku 49.767240, 20.927560 Wieża Widokowa w Bruśniku


Możesz również polubić…