Zalew w Radłowie

Zalew w Radłowie

Zalew w Radłowie po żwirowym wyrobisku

Chcesz się opalić, poleżeć nad wodą, popływać? A może powędkować? Co prawda gdy piszę te słowa lato zbliża się ku końcowi, ale nadal jeszcze dopisują ciepłe dni, w sam raz na wypad nad wodę.

Gdzie? Na przykład w okolice Radłowa. Znajdują się tam zalewy po wyrobiskach żwirowych, jeden w samym Radłowie oraz drugi w sąsiedniej Niwce.

Opiekę nad zalewami sprawuje Radłowskie Towarzystwo Wędkarskie, które też pobiera opłaty za wjazd na teren przy zalewach. Tak przynajmniej jest w Radłowie. Za wjazd samochodem na brzeg akwenu opłata wynosi 4 zł.

Formalnie nie wolno się kapać, nie ma żadnego ratownika, ale i tak wszyscy się pluskają. Czysta woda niewątpliwie do tego zachęca, przynajmniej na oko. Zbiorniki te bowiem nie są monitorowane przez sanepid, z wyjątkiem położonych nieopodal Dwudniaków.

Jak wynika z komentarzy poniżej i ze statystyk, zalew w Radłowie nie należy do bezpiecznych. Jeśli chcesz popływać robisz to na własną odpowiedzialność ryzykując zdrowiem i życiem. Tak więc pomimo, że inni się pluskają, niekoniecznie warto iść ich śladem.

Na brzegu znajduje się bar z krzesełkami do przycupnięcia, jest też miejsce do zagrania np. w siatkówkę.

Latem nad zalewem w Radłowie, zwłaszcza w okresie wakacyjnym w upalne dni, od godziny 11 robi się naprawdę tłoczno. Warto więc przyjechać wcześniej. Nad Niwką podobno jest znacznie bardziej spokojnie, chociaż oficjalnie to teren przeznaczony tylko dla wędkarzy. Niestety prawda jest taka, że w bliskiej okolicy Tarnowa nie ma oficjalnego, badanego i strzeżonego kąpieliska.

Aktualizacja 2018 r.:

Zalew w Radłowie opisałem ładnych kilka lat temu. Przez ten czas trochę się zmieniło, powstał tu prywatny ośrodek wypoczynkowy, rozbudowana została infrastruktura. Można skorzystać ze sprzętu wodnego, biwakować np. pod namiotem, łowić ryby i kąpać się w wydzielonych miejscach (poza wyznaczonymi miejscami obowiązuje zakaz kąpieli). Więcej informacji oraz cennik znajdziecie na stronie ośrodka  katamaran-radlow.pl.

Zapraszam Cię również do innych artykułów:

Lokalizacja radłowskiego zalewu na mapie. Niżej widać zbiornik w Niwce:

icon-car.png
Zalew w Radłowie

ładowanie mapy - proszę czekać...

Zalew w Radłowie 50.069701, 20.846043 Zalew w Radłowie

 

Możesz również polubić…