r e k l a m a

10 gadżetów turystycznych przydatnych podczas wakacyjnych podróży

Gadżety turystyczne

Lokowanie produktu – Ceneo.pl – Gadżety turystyczne

Kolejny letni sezon rozpoczęty. Wielu z nas już wybrało się na mniejsze lub większe wypady. Kiedy gdzieś jedziemy, warto zabrać ze sobą odpowiedni ekwipunek. Zrobiłem przegląd akcesoriów turystycznych i wybrałem 10 z nich, które przydadzą się wakacyjnemu turyście.

Post zawiera linki kierujące do portalu Ceneo, gdzie możecie sprawdzić różne warianty cenowe przedstawionych gadżetów.

1. Podręczna apteczka turystyczna

Zdrowie jest najważniejsze. W podróż zawsze warto wziąć ze sobą apteczkę. Pewnie niektórzy mają apteczkę w samochodzie, tylko czy to nie atrapa apteczki? Nie zawsze też wyjeżdżamy samochodem, a wtedy łatwo zapomnieć o tym ważnym składniku ekwipunku. Jeśli brak u Was apteczki podróżnej z prawdziwego zdarzenia, może warto się w taką zaopatrzyć? To znacznie więcej niż gadżet.

Przykładowe apteczki:

r e k l a m a


2. Ultradźwiękowy odstraszacz kleszczy

Przeżywamy obecnie plagę kleszczy. Przyczyną są najprawdopodobniej lekkie zimy. Chcąc nie chcąc, trzeba się przed kleszczami bronić, zwłaszcza jeśli lubicie przebywać na terenach zielonych. A podczas wypoczynku tak pewnie będzie. Moim zdaniem warto korzystać z wielopoziomowej ochrony, na którą składają się szczepienia, chemiczne środki przeciwko kleszczom i odpowiedni ubiór. Znalazłem jeszcze taki oto gadżet – ultradźwiękowy odstraszacz kleszczy. Szczerze mówiąc, nie wiem jaka jest jego skuteczność działania, ale może warto go wypróbować jako kolejny poziom ochrony? Jeśli ktoś z Was miał do czynienia z ultradźwiękowym odstraszaczem kleszczy, może podzielić się swoją opinią w komentarzu.

Przykładowe odstraszacze kleszczy:


3. Koc piknikowy dla dzieci

Ok, są wakacje. Idziecie z dzieciakami na plażę, leśną polanę a może na ogród u dziadków. Rozkładacie tradycyjny kocyk w kratkę i macie w planach leniwą agapę. Ale dzieci nie podzielają Waszego spokojnego entuzjazmu i szybko się nudzą. Jak by temu zaradzić, lub zyskać choćby dodatkowe minuty spokoju? Pomocą może być koc piknikowy dla dzieci pobudzający zabawę z wyobraźnią, a nawet pozwalający zagrać w grę planszową. Dodatkowo większość koców piknikowych, po zwinięciu i spięciu, przyjmuje formę łatwej do zabrania teczki.

Przykładowe koce piknikowe dla dzieci:


4. Składane naczynia i pojemniki na wodę

Składany pojemnik na wodę może być przydatny w podróży, tym bardziej, że zazwyczaj zależy nam na kompaktowym i jak najbardziej przydatnym bagażu. Zajmuje mało miejsca i po opróżnieniu można go łatwo transportować. Oprócz składanych pojemników są też składane kubki i miski.

Przykładowe składane naczynia:

r e k l a m aZapraszam również do innych artykułów na blogu:


5. Osobista butelka na wodę z filtrem

Butelki z filtrem i tego typu bidony stają się coraz bardziej popularne. Ich ceny zaczynają się już za mniej niż 30 zł. Trzeba mieć jednak na względzie, że te najtańsze przeznaczone są do dodatkowego filtrowania wody kranowej, która teoretycznie od razu powinna nadawać się do picia. Tanie filtry usuwają z wody przede wszystkim metale ciężkie. Droższe butelki z lepszymi filtrami zatrzymują również zanieczyszczenia biologiczne i umożliwiają picie wody nawet z rzeki czy kałuży. Jeśli podczas wypoczynku będziecie korzystać z wody, której nie jesteście pewni, warto zaopatrzyć się w taką butelkę.

Przykładowe butelki filtrujące:


6. Latarka czołowa

Latarka czołowa to niby znany, ale często niedoceniany gadżet. Przydatna nie tylko w podróży pod namiotem ale też podczas awarii samochodu czy braku prądu. Niezaprzeczalną zaletą latarki czołowej są wolne ręce, dzięki czemu np. wymiana koła w środku nocy będzie bardziej komfortowa.

Przykładowe latarki czołowe:


7. Płaszcz przeciwdeszczowy

Płaszcz przeciwdeszczowy jest wygodniejszy i lżejszy do noszenia niż parasol, nawet ten najbardziej kompaktowy (który często nie wytrzymuje pierwszego podmuchu wiatru). Ceny od kilku złotych wzwyż. Podczas mocnego, zacinającego deszczu może uchronić przed zmoczeniem lepiej niż parasol. No i nasz plecak również możemy schować pod płaszczem cały czas mając go na plecach.

Przykładowe peleryny przeciwdeszczowe:


8. Ręcznik szybkoschnący

Lubicie wypoczynek nad wodą połączony z kąpielami? Ręcznik szybkoschnący do coś dla Was. Zbiera więcej wody niż tradycyjny ręcznik a schnie nawet 10x szybciej.

Przykładowe ręczniki szybkoschnące:


9. Zestaw przetrwania

Zestaw przetrwania jest absolutnym “must have” każdego prepersa. Można go skomponować i przygotować samemu według własnych potrzeb, ale można też skorzystać z gotowych zestawów (a w razie potrzeby doposażyć je o dodatkowe elementy). Co może zawierać taki zestaw? Kompas, gwizdek, akcesoria do rozpalania ognia, piłę, ołówek, składaną łyżkę, nylonową linkę, mikro kuchenkę, napój w saszetce, tabletkę do uzdatniania wody itp. Nie znacie dnia ani godziny, kiedy taki zestaw przetrwania może się przydać i uratować Was z kłopotów na wakacjach.

Przykładowe zestawy przetrwania:


10. Ładowarka solarna

Wszyscy jesteśmy uzależnieni od smartfonów i innych urządzeń elektronicznych. Wybierając się na biwak w bardziej odludne miejsce, problemem może być szybko rozładowująca się bateria. Pewnym ratunkiem będzie powerbank, ale lepszym rozwiązaniem może okazać się ładowarka solarna. Modele z górnej półki potrafią zasilić nawet laptopa.

Przykładowe ładowarki solarne:


A Wy z jakich gadżetów korzystacie i polecacie na wakacyjne wyjazdy?


Zapraszam również do innych artykułów na blogu:


— Lokowanie produktu – Ceneo.pl —

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

1 + 17 =

Komentujesz anonimowo. Możesz jednak podać adres strony internetowej, który będzie publicznie powiązany z Twoją nazwą/imieniem jaki wpiszesz w komentarzu. Komentarze są moderowane przed publikacją. Zastrzegam sobie możliwość nie publikowania komentarza z jakiegokolwiek powodu.