Wieża widokowa w Dąbrówce Szczepanowskiej

Wieża widokowa koło Tarnowa - Dąbrówka Szczepanowska - atrakcje turystyczne Małopolski

Wieża widokowa w Dąbrówce Szczepanowskiej koło Tarnowa

Okolice Tarnowa wzbogaciły się o nową atrakcję turystyczną – to otwarta pod koniec 2018 roku wieża widokowa w Dąbrówce Szczepanowskiej na wzniesieniu Golgota. Będąc w okolicy postanowiłem z córką, że podjedziemy do Dąbrówki i sprawdzimy jakie widoki rozpościerają się z wieży.

Wieża widokowa w Dąbrówce Szczepanowskiej jest konstrukcją drewnianą, mierzy 16 metrów wysokości i posiada 4 poziomy. Budowa wieży sprawia, że moim zdaniem nawet osoby mające lęk wysokości nie powinny mieć problemów z wejściem na górę, pomimo że tablica z regulaminem dmucha na zimno i ostrzega przed wysokością. Z wieży rozpościera się panorama na Tatry, zakola Dunajca, Pogórze (Rożnowskie, Wiśnickie), Wojnicz, Mościce, Tarnów, Górę Marcina.

Wieża widokowa w Dąbrówce Szczepanowskiej

Wieża widokowa w Dąbrówce Szczepanowskiej koło Tarnowa i Wojnicza

Projektanci poszli z duchem czasu i wieża ma zamontowane na dachu panele słoneczne. Zapewne dzięki nim konstrukcja wieży widokowej jest w nocy efektownie podświetlona. Muszę tu kiedyś podjechać po zmroku żeby to zobaczyć.

r e k l a m a


Inne punkty widokowe, które opisałem na blogu:


Poniżej kilka zdjęć pokazujących, jakie widoki czekają na Was z wieży w Dąbrówce Szczepanowskiej. Niestety, warunki pogodowe zakryły przed nami góry, ale może będziecie mieć więcej szczęścia ;) Sugeruję zabranie ze sobą lornetki.

Panorama z wieży widokowej

Panorama na Dunajec, Pogórze a przy dobrej widoczności Tatry

Panorama na Wojnicz z wieży widokowej w Dąbrówce Szczepanowskiej

Zbliżenie na Wojnicz z wieży

Tarnów widziany z wieży widokowej w Dąbrówce Szczepanowskiej

Zbliżenie na Tarnów – wieża widokowa Dąbrówka Szczepanowska

Widać, że wieża na dobre dołączyła do grona atrakcji turystycznych regionu tarnowskiego i Małopolski, bowiem cały czas byli jacyś odwiedzający. Przy budowli znajduje się też kilka ławek oraz parking. Wstęp na wieżę jest bezpłatny. Około 400 metrów na południowy-wschód od wieży znajduje się też cmentarz wojenny nr 193 z okresu I wojny światowej z obeliskiem oraz fragmenty wojskowych okopów.


Zapraszam Cię też do innych wpisów o atrakcjach Małopolski:


Jak dojechać do wieży widokowej w Dąbrówce Szczepanowskiej

Wieża znajduje się kilkanaście kilometrów na południowy-zachód od Tarnowa. My jechaliśmy drogą biegnącą z Tarnowa do Zakliczyna przez Koszyce Małe. W Szczepanowicach, przed strażą pożarną, skręciliśmy w prawo na Dąbrówkę Szczepanowską. Po około 8 km, koło kaplicy w Dąbrówce Szczepanowskiej, skręciliśmy w lewo i wąską drogą (ok. 2 km) wspięliśmy się na wzgórze Golgota, pod samą wieżę widokową. Można jednak oszczędzić prawie 4 km skręcając w pierwszą drogę asfaltową w lewo po minięciu kościoła i boiska w Szczepanowicach. Dojedziemy wtedy do wieży od drugiej strony. Zobacz lokalizację wieży na mapie:

icon-car.png
Wieża widokowa w Dąbrówce Szczepanowskiej

ładowanie mapy - proszę czekać...

r e k l a m a

Wieża widokowa w Dąbrówce Szczepanowskiej 49.925588, 20.867586 Wieża widokowa w Dąbrówce Szczepanowskiej

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

szesnaście − jeden =

Komentujesz anonimowo. Możesz jednak podać adres strony internetowej, który będzie publicznie powiązany z Twoją nazwą/imieniem jaki wpiszesz w komentarzu. Komentarze są moderowane przed publikacją. Zastrzegam sobie możliwość nie publikowania komentarza z jakiegokolwiek powodu.