r e k l a m a

Piknik Lotniczy w Łososinie Dolnej 2007 – relacja

Festyn lotniczy w Łososinie Dolnej

Łososina Dolna – piknik lotniczy. Na zdjęciu samolot Jak-12.

W zeszłym tygodniu zapowiadałem na 5 sierpnia niedzielną imprezę lotniczą w Łososinie Dolnej. Piknik lotniczy odbywa się tam co roku, a ja ostatni raz byłem na nim chyba z 15 lat temu. Aż wstyd bo mieszkam tylko pół godziny jazdy od Łososiny.

W zeszły weekend nie przepuściłem tej okazji i wybrałem się na godzinę 14:30, kiedy to miały się zacząć pokazy lotnicze.

Pokazy lotnicze

Prawdę mówiąc spodziewałem się większej ilości samolotów i jakiegoś helikoptera, ale i tak było interesująco. A działy się atrakcje takie jak:

 • akrobacje szybowcowe,
 • akrobacje modelarskie (modele zdawały się latać szybciej niż prawdziwe samoloty ;),
 • akrobacje samolotowe (np. pilot musiał trafić w wypuszczony z ziemi balonik),
 • skoki spadochronowe (skakało 1-2 skoczków, myślałem że będzie skakać więcej). Raz jeden skoczek wyszedł na skrzydło szybowca i skoczył,
 • loty paralotni.
Kołujący samolot i paralotnie

Kołujący samolot i paralotnie

r e k l a m a

 

Tanie latanie

Istniała możliwość przelotu samolotem, a właściwie aż 6 różnymi samolotami. Jak jednak zauważyłem latały tylko 2 z nich, przynajmniej między godziną 14:00 a 16:00. Jednym z tych dwóch latających samolotów był TURBOLET, najfajniejszy ale i najdroższy – 100 zł od osoby. Najtaniej można było przelecieć się maszyną AN-2, bo za 40 zł.

Turbolet

Loty samolotem Turbolet

Startujący Turblet

Startujący Turblet

Pstryk, pstryk raz dwa

Po pokazach część osób udała się pod hangary lotnicze żeby zrobić sobie zdjęcia przy stojących tam samolotach. Nie minęło 15 minut jak przybiegł jakiś starszy pan z plakietką i wszystkich wyprosił do strefy dla widzów. Na rozkładzie imprezy pisało, że będzie możliwość oglądnięcia sprzętu z bliska więc nie wiem czy to było wcześniej czy jak. W każdym razie udało mi się pstryknąć jakieś fotki. Możesz je zobaczyć poniżej.

Szybowiec i samolot Jak-12

Szybowiec i samolot Jak-12 na pikniku

Samoloty na lotnisku Łososina Dolna

Z tyłu Turbolet (Let L-410), a z przodu… może ktoś wie?

Modele samolotów

Na lotnisku w Łososinie nie zabrakło modeli samolotów

Pozostałe atrakcje

Cały czas trwały różne przedstawienia i imprezy na scenie, można było zjeść coś z rusztu a na dzieci czekało mini wesołe miasteczko. Ludzi i samochodów było naprawdę sporo. Przy wyjeździe panowało zamieszanie pomimo tego, że policjant próbował jakoś kierować ruchem. Co chwilę do kogoś pokrzykiwał ;)

r e k l a m a

Na lotniczym pikniku gościłem krótko, ale było fajnie. Troszkę tylko szkoda, że zebrało się trochę chmur i nie było błękitnego nieba. A tak w ogóle organizowanych jest więcej imprez tego typu, także w Łososinie Dolnej. Aktualne informacje znajdziesz na stronie internetowej Aeroklubu Podhalańskiego. Łososina Dolna często gości na mapie lotniczych festynów w Małopolsce.

Łososina Dolna – lotnisko na mapie:

icon-car.png
Lotnisko w Łososinie Dolnej

ładowanie mapy - proszę czekać...

Lotnisko w Łososinie Dolnej 49.746835, 20.624428 Lotnisko w Łososinie Dolnej

 

Możesz również polubić…

3 komentarze

 1. Alek pisze:

  Szkoda, że te imprezy odbywają się tak jakoś nieregularnie. Zawsze mi umykają.

 2. Sławek pisze:

  Piknik był Ok, niestety były małe niezgodności między plakatem a rzeczywistością np. cena 10 PLN za wstep

Dodaj komentarz

1 × 3 =

Komentujesz anonimowo. Możesz jednak podać adres strony internetowej, który będzie publicznie powiązany z Twoją nazwą/imieniem jaki wpiszesz w komentarzu. Komentarze są moderowane przed publikacją. Zastrzegam sobie możliwość nie publikowania komentarza z jakiegokolwiek powodu.