Restauracja Pawilon w Brzesku – jedzenie w teatrze

Restauracja Pawilon w Brzesku

Restauracja Pawilon, dawny teatr. Brzesko – Okocim.

W sąsiedztwie browaru Okocim w Brzesku znajduje się znana w okolicy restauracja Pawilon. Lokal mieści się w drewnianym budynku dawnego teatru w Brzesku, włączonym w tzw. szlak architektury drewnianej. Został on wzniesiony w 1902 roku z inicjatywy Jana Goetza-Okocimskiego. Służył do zabaw tanecznych, koncertów i przedstawień teatralnych. Dzisiaj jest tutaj restauracja Pawilon, należąca do PSS w Brzesku.

Jedzenie

W restauracji można zjeść całkiem przyzwoicie za stosunkowo niewielkie pieniądze, bo nawet już za kilka złotych. A menu jest dość rozbudowane w porównaniu do lokali, w których miałem przyjemność gościć. Każdy więc znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. My wybraliśmy placki ziemniaczane z gulaszem i zestawem surówek. Jedna porcja około 14 zł + woda mineralna 2 zł. Było smacznie.

 Placek ziemniaczanyz gulaszem w Pawilonie

Tak wygląda placek ziemniaczany z gulaszem w Pawilonie

Lokal

Restauracja Pawilon czynna jest codziennie od 10:00 do 22:00. W weekendy najczęściej odbywają się tutaj wesela. Kilka lat temu miałem okazję bawić się tutaj właśnie na weselu. W środku można zobaczyć myśliwskie trofea na ścianach, co raczej nieczęsto się trafia w restauracjach. To spuścizna dawnego właściciela budynku – Goetza.

Lokal położony jest za Browarem, na skraju parku (w bocznej uliczce za katolickim gimnazjum). W sąsiedztwie znajdują się stare drewniane domy w podobnym stylu. W ogóle czuć tutaj specyficzną atmosferę. Jedyne do czego można się doczepić, to że wnętrze jest trochę zaniedbane.

Pawilon - Brzesko-Okocim

Kilka zdjęć Pawilonu. Intrygująco wygląda głowa łosia.

Polecam wizytę w Pawilonie połączoną ze spacerem po parku. Warto zobaczyć przy okazji sąsiedni pałac Goetza oraz zabytkowy kościół we wsi Okocim. Krótki opis i kilka zdjęć lokalu można zobaczyć na stronie www.pss-brzesko.com

Dojazd do Pawilonu

W Brzesku na rondzie przy sklepie Intermarche skręcamy na Nowy Sącz. Zaraz będą światła, na których skręcamy w lewo w ulicę Browarną. Po 750 m. skręcamy w lewo w ulicę Wesołą (po minięciu browaru Okocim po lewej i katolickiej szkoły po prawej stronie. Ul. Wesoła jest za szkołą, jest tutaj też znak informujący o restauracji) i już podjeżdżamy pod lokal.

Restauracja Pawilon
Brzesko, ul. Wesoła 4
Tel.: (0-14) 663-17-61

Pawilon na mapie:

icon-car.png
Restauracja Pawilon w Brzesku

ładowanie mapy - proszę czekać...

Restauracja Pawilon w Brzesku 49.956245, 20.601887 Restauracja Pawilon w Brzesku

 

Możesz również polubić…