r e k l a m a

Święto Łopołki w Łoniowej – film

W miejscowości Łoniowa (powiat Brzeski, gmina Dębno) co roku pod koniec czerwca odbywa się kulturalno-folklorystyczna impreza – Święto Łopołki. Nazwa została zaczerpnięta od znanych w regionie koszy zwanych łopołkami, które kiedyś tutaj wyrabiano.

Inicjatorem i organizatorem Święta Łopołki jest Stowarzyszenie Folklorystyczne “Łoniowiacy”. Na łopołkowej imprezie można zapoznać się z rzemiosłem łopołkarza i spróbować samemu swoich sił w plecieniu łopołki. Zobacz film, który przybliża historię i folklor Łoniowej, Święto Łopołki oraz samych łopołek.

Możesz również polubić…

1 Odpowiedź

  1. Kordek pisze:

    To moje okolice :) Do Łoniowej warto też zawitać na Przegląd Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych “Krakowiaczek”, odbywający się zazwyczaj na początku czerwca – w tym roku 2 czerwca.

Dodaj komentarz

1 × 1 =

Komentujesz anonimowo. Możesz jednak podać adres strony internetowej, który będzie publicznie powiązany z Twoją nazwą/imieniem jaki wpiszesz w komentarzu. Komentarze są moderowane przed publikacją. Zastrzegam sobie możliwość nie publikowania komentarza z jakiegokolwiek powodu.