Restauracja schroniska Orlica w Szczawnicy

Schronisko Orlica - Szczawnica

Restauracja – Schronisko Orlica – Szczawnica

Gdzie dobrze i tanio zjeść w Szczawnicy? Z pewnością jest wiele takich miejsc, ale dzisiaj proponuję restaurację schroniska PTTK Orlica, w której miałem okazję zagościć. 

Schronisko Restauracja Orlica

Ostatnio pisałem o wycieczce do Wąwozu Homole, przy okazji której zatrzymaliśmy się w Szczawnicy na krótki spacer promenadą nad potokiem Grajcarek oraz deptakiem nad Dunajcem. Podczas spaceru deptakiem wzdłuż Dunajca wstąpiliśmy coś zjeść do schroniska Orlica. Jak się okazuje, restauracja schroniska oferuje dobre jedzenie w przystępnych cenach. Zamówiliśmy między innymi rosół z makaronem, pierogi, placki ziemniaczane ze śmietaną i coś do picia. Jedzenie było dobre, porcje standardowe, czas podania w miarę szybki. Przykładowo rosół kosztował 6,50 zł, placki ziemniaczane 11 zł, tak więc według mnie poziom standardowej restauracji z rejonów poza turystycznych.

Schronisko Restauracja Orlica w Szczawnicy

Nasz posiłek

W restauracji Orlica można było skorzystać z jadalni wewnątrz budynku, ale wybraliśmy stolik na tarasie, podobnie zresztą jak większość gości. Kiedy dania są gotowe obsługa wywołuje przez głośnik numerami przydzielonymi w momencie składania zamówienia. W zasadzie restauracja działa bardziej jak bar, płacimy z góry a po konsumpcji odnosimy naczynia do okienka. Poniżej widok z tarasu:

r e k l a m a

Schronisko Orlica w Szczawnicy - widok z tarasu

Widok z tarasu schroniska


Zapraszam Cię również do innych artykułów:


Dojazd do restauracji schroniska Orlica

Schronisko Orlica znajduje się blisko centrum Szczawnicy, przy ulicy Zyblikiewicza (Droga Pienińska), około 500m za mostem nad ujściem potoku Grajcarek do Dunajca. Zaraz obok wspomnianego mostu znajduje się dwupoziomowy parking, na którym zaparkowaliśmy (3 zł za godzinę). To dobre miejsce wypadowe bo sąsiaduje z promenadą nad Grajcarkiem i malowniczą Drogą Pienińską prowadzącą brzegiem Dunajca aż do Czerwonego Klasztoru na Słowacji. Można też skorzystać ze spływu Dunajcem czy wypożyczyć rower. Idąc od parkingu kilkaset metrów Drogą Pienińską (czyli ulicą Zyblikiewicza) dotrzemy po kilkuset metrach do schroniska. Obiekt położony jest na wzniesieniu ze stromym podjazdem. Przy schronisku też jest niewielki parking, ale przeznaczony wyłącznie dla gości nocujących w obiekcie. Lokalizacja schroniska na mapie:

icon-car.png
Restauracja - Schronisko Orlica w Szczawnicy

ładowanie mapy - proszę czekać...

Restauracja - Schronisko Orlica w Szczawnicy 49.419279, 20.457981 Restauracja - Schronisko Orlica w Szczawnicy

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

19 − osiemnaście =

Komentujesz anonimowo. Możesz jednak podać adres strony internetowej, który będzie publicznie powiązany z Twoją nazwą/imieniem jaki wpiszesz w komentarzu. Komentarze są moderowane przed publikacją. Zastrzegam sobie możliwość nie publikowania komentarza z jakiegokolwiek powodu.