r e k l a m a

Restauracja Podzamcze w Melsztynie

Restauracja Podzamcze w Melsztynie

Melsztyńska Restauracja Podzamcze

Melsztyńską Restaurację Podzamcze pamiętam z deserów lodowych w dzieciństwie. Chociaż mieszkam niedaleko, tak jakoś się złożyło że zapomniałem o niej na lata. Aż do tego weekendu, kiedy wybraliśmy się tam rodzinnie z wizytą. Lodów nie jadłem, bo wspomnienia warto czasami zostawić w spokoju. Zamówiłem za to inne ulubione danie.

Lokal

Przez lata restauracja restauracja zmieniła się co nieco, rozbudowała i chyba w znacznej mierze pełni obecnie rolę domu weselnego. Z zewnątrz wygląd jest przyjemny i obiecujący, wnętrze jednak wymagałoby aranżacji profesjonalisty. Niby ok, nie jest źle, ale nie wszystko do siebie pasuje.

Pozdamcze - Restauracja w Melsztynie

Restauracja Podzamcze

r e k l a m a

Piszę to z perspektywy sali restauracyjnej, bowiem nieco dalej była jeszcze antresola ze stolikami przygotowanymi na wesele z zejściem na salę “balową”, gdzie jednak się nie zapuściłem. Ciekawostką było akwarium z dwoma dużymi glonojadami (i kilkoma innymi rybkami), które od razu zaciekawiło moją córkę. Restauracja znajduje się na piętrze, skąd mamy widok na trasę Wojnicz – Nowy Sącz oraz “dolinę Dunajca”. Obszerny parking pomieści samochody wielu gości.

Inne ciekawe miejsca w Małopolsce, które opisałem na blogu:

Jedzenie

Restauracja Podzamcze serwuje głównie polskie dania. Ceny są niewygórowane a dania całkiem spore. Za 15 zł dostałem wraz z zestawem surówek placek ziemniaczany po melsztyńsku, którego nie byłem w stanie przejeść. Żona zamówiła pierogi ze szpinakiem i serem feta za 13 zł. Były też tańsze pierogi, w zależności od nadzienia. Jedzenie było smaczne i podane w miarę szybko, chociaż i tak najlepsze placki jadłem gdzie indziej a w jednej z sałatek miałem kwaśnego pomidora. Pierożki bardzo dobre. Ogólnie zarówno zamówione dania jak i obsługa ok.

Pierogi

Smaczne pierogi ze szpinakiem

Placek ziemniaczany

Placek ziemniaczany po melsztyńsku

Podsumowując, jeśli wstąpisz w Melsztynie do Restauracji Podzamcze raczej nie przeżyjesz smakowych i estetycznych wyżyn, ale możesz zjeść dobre, spore danie za rozsądne pieniądze. A przy okazji możesz zobaczyć ruiny zamku Leliwitów, które znajdują się na szczycie góry, u podnóża której położony jest lokal.

Restauracja Podzamcze
Melsztyn
32-840 Zakliczyn
Tel: 14 66-59-414
http://restauracja-podzamcze.pl

Lokalizacja restauracji Podzamcze na mapie:

icon-car.png
Restauracja Podzamcze w Melsztynie

ładowanie mapy - proszę czekać...

r e k l a m a

Restauracja Podzamcze w Melsztynie 49.867714, 20.776072 Restauracja Podzamcze w Melsztynie

 

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

4 × jeden =

Komentujesz anonimowo. Możesz jednak podać adres strony internetowej, który będzie publicznie powiązany z Twoją nazwą/imieniem jaki wpiszesz w komentarzu. Komentarze są moderowane przed publikacją. Zastrzegam sobie możliwość nie publikowania komentarza z jakiegokolwiek powodu.