r e k l a m a

Kościół Nawiedzenia N.M.P. w Domosławicach

Zabytkowa świątynia - Domosławice niedaleko Czchowa

Zabytkowa świątynia – Domosławice niedaleko Czchowa

Parę kilometrów od opisywanego wcześniej kościółka w Jurkowie, znajduje się zabytkowy XVIII-wieczny kościół p.w. Najświętszej Marii Panny w Domosławicach. Świątynia została zbudowana z kamienia ruin Melsztyńskiego Zamku. początki kościoła sięgają jednak 1645 r., kiedy to kasztelan przemyski w Domosławicach – Zygmunt Aleksander Tarło, wybudował drewnianą kaplicę.

Kościół z ruin zamku

W tej kaplicy na ołtarzu znajdował się słynący łaskami obraz Matki Bożej. W 1796 roku Antoni Hr. Lanckoroński wybudował w Domosławicach kościół, za budulec używając kamieni z ruin zamku w Melsztynie. W ołtarzu swoje miejsce znalazł cudowny obraz.

Domosławice - ołtarz

Wnętrze – ołtarz w kościele w Domosławicach

r e k l a m a

Rok 1824 przyniósł konsekrację kościoła parafialnego w Domosławicach przez biskupa Tomasza Zieglera. Kościół z pewnymi zmianami przetrwał do dziś. Oprócz słynącego łaskami obrazu Matki Bożej Domosławickiej Królowej Doliny Dunajca, w kościele znajduje sie chrzcielnica z 1490 r. Południową zewnętrzną ścianę zdobi “Ogrójec”.

Domosławice - zabytkowy kościół

Świątynia z innej strony

Jak dojechać

Kościół w Domosławicach jest położony około 200m. od drogi biegnącej z Nowego Sącza do Tarnowa (Domosławice znajdują się między Jurkowem a Melsztynem). Jadąc od strony Tarnowa w Domosławicach skręcamy w prawo. Zobacz lokalizację kościoła na mapie:

icon-car.png
Kościół Nawiedzenia N.M.P. w Domosławicach

ładowanie mapy - proszę czekać...

Kościół Nawiedzenia N.M.P. w Domosławicach 49.865736, 20.726974 Kościół Nawiedzenia N.M.P. w Domosławicach

 

Możesz również polubić…

11 komentarzy

 1. Kasia pisze:

  Godny polecenia – przepiękny Kościół warto choć na chwilę zwolnić i pokłonić się, Matka Boża czuwa może właśnie tam odnajdziesz ciszę, której tak jest dzisiaj brak. Od niedawna to jest także moja parafia jeszcze nie wiem na jak długo ale jedno wiem, że jej nie zapomnę i będę tu wracać. Z Bogiem.

 2. SweetDecor pisze:

  Niewątpliwie takie kościoły mają swój nieprzeciętny klimat. Według mnie są bardziej urokliwe niż wielkie pełne przepychu kościoły, czy katedry, a jako że zajmuję się branżą komunijną i dekoracjami komunijnymi to coś na ten temat wiem ;)
  Pozdrawiam

 3. Kasia pisze:

  Dzięki nieustającym pracom remontowym nasz kościół staje się co raz piękniejszy. Serdecznie wszystkich zapraszamy :)

 4. Izydor pisze:

  Jestem czicielem NMP w Domoslawicach czeso odwiedzam polecam pod opieka NMP moj samotnie miszkajaca MAME ANNE oraz cala rodzine Joanne Katarzyne Marie serdecznie dziekuje za opieke duchowa mojej MAMY ks.proboszczowi MARKOWI KADZIOLCE oraz ks.pralatowi Michalowi Kapturkiewiczowi serdecznie pozdrawiam Izydor

 5. Izydor pisze:

  Mieszkam poza parafią ale odwiedzam często Kościół pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny jako orędownik. polecam pod opiekę mieszkającą samotnie moją mamę ANNE oraz cala rodzinę. IZYDOR

 6. Ewa pisze:

  To też parafia moich rodziców, a moi dziadkowie leżą na pobliskim cmentarzu położonym na wzniesieniu skąd rozpościera się piękny widok z Dunajcem w tle. Kościółek warty odwiedzenia.

 7. Aleksandra pisze:

  Moja rodzina nie mieszka już w parafii, rozjechaliśmy się po świecie, tym bliższych i dalszym. Na cmentarzu zostali dziadkowie i rodzice. Odwiedzam kilka razy w roku (prawie zawsze 2lipca) moją ukochaną Matkę. Cudowne miejsce związane z dzieciństwem i młodością zawsze dostarcza mi wielu wzruszeń i takich pozytywnych przeżyć. Jestem szczęśliwa że mam takie miejsce na świecie. Miałam tez wielkie szczęście że pierwsze nauki religii otrzymywałem od 1966r od ks. Michała Kapturkiewicza, pozostał dla mnie niedoścignionym wzorem, przykładem kapłana. Bóg zapłać

 8. Joanna pisze:

  Ten kościół jest naprawdę piękny.
  Zachęcam do odwiedzana go.

 9. Pawel pisze:

  Mimo iz dzis mieszkam tysiac kilometrow od tego miejsca moje serce tam zostanie na zawsze, moj chrzest, pozniej komunia sw. i bierzmowanie na zawsze wpisalo sie w moje chcrzescijanskie zycie. BOG ZAPLAC WSZYSTKIM ZA POMOC

 10. Malwina pisze:

  To mój kościół NMP

 11. Jarek pisze:

  Jest śliczny, mieszkam w Krakowie ale bywam w okolicy to zawsze zawitam, są tam pochowani moi dziadkowie. j

Dodaj komentarz

19 − 7 =

Komentujesz anonimowo. Możesz jednak podać adres strony internetowej, który będzie publicznie powiązany z Twoją nazwą/imieniem jaki wpiszesz w komentarzu. Komentarze są moderowane przed publikacją. Zastrzegam sobie możliwość nie publikowania komentarza z jakiegokolwiek powodu.