Karczma Regionalna Gościnna Chata w Krakowie

Gościnna Chata - Kraków

Restauracja Gościnna Chata

Podczas ostatniej wizyty w Krakowie na Kopcu Kościuszki postanowiliśmy z żoną wstąpić na małe co nieco do jednej z restauracji, w której byliśmy kilka lat temu. Okazało się jednak, że lokal zniknął. W rezultacie trafiliśmy do podobnej restauracji Gościnna Chata na ul. Sławkowskiej. 

Gościnna Chata Kraków – tradycyjne smaki regionu

Gościnna Chata w Krakowie obiecywała tradycyjne smaki regionu Małopolski, podobnie jak knajpka która była naszym pierwotnym celem, dlatego zachęciła nas do skorzystania ze swojej oferty. Po wejściu przez chwilkę zastanawialiśmy się czy wybrać miejsce w ogródku czy dużej sali. Obsługa podpowiedziała, że są jeszcze piwnice i właśnie tam się rozgościliśmy.

Na początku miłe zaskoczenie. Kelnerka powitała nas podając przystawkę w postaci własnej roboty smalczyku, serka wiejskiego z czosnkiem niedźwiedzim i tradycyjnego chleba. Do tego drewniane nożyki (czy jak tam się to nazywa) do nakładania. Muszę przyznać, że było to stylowe i bardzo dobre, tym bardziej że lubię smalec :)

Gościnna Chata w Krakowie

W Restauracji Gościnna Chata

Smakując przystawkę oczekiwaliśmy na nasze właściwe zamówienie. A wybraliśmy pierogi ruskie i placki ziemniaczane z sosem koperkowym + herbata. Wiem, raczej nic odkrywczego ;) ale za to wszystko było smakowite. Bardzo dobry sos koperkowy. Za wszystko zapłaciliśmy gdzieś między 40-50 zł. Myślę, że to cena jak najbardziej adekwatna do jakości i położenia lokalu w okolicy Rynku.

Dania w Gościnnej Chacie

Pierogi i placki ziemniaczane

W krakowskiej Gościnnej Chacie

Pałaszuję placki ziemniaczane

W restauracji panuje swojska, przytulna atmosfera i jeśli są wolne miejsca, można wybierać między między salami różniącymi się między sobą co jest na plus. Obsługująca nas kelnerka była sympatyczna i kompetentna. Dlatego biorąc pod uwagę całość doznań mogę polecić Gościnną Chatę.

W piwnicy Gościnnej Chaty

Przytulna salka-pokoik w piwnicy restauracji

Restauracja Karczma Gościnna Chata w Krakowie

Duża sala

Karczma Gościnna Chata - Kraków

Karczma Gościnna Chata

Dla wyjaśnienia – nie dostałem od nich żadnych profitów, to moja osobista rekomendacja. Polecam lokale, które osobiście odwiedziłem i pozytywnie oceniam. Przy czym muszę dodać, że w restauracji było wtedy obłożonych mniej niż połowa miejsc, nie wiem też jak smakują inne dania. Ale biorąc pod uwagę tę wizytę, z chęcią zawitamy tam ponownie.

r e k l a m a


Zapraszam Cię także do przeczytania innych wpisów:


Restauracja Gościnna Chata znajduje się przy ul. Sławkowskiej 10, łączącej się z północno-zachodnim rogiem Rynku Głównego w Krakowie.

Gościnna Chata Kraków na mapie:

icon-car.png
Kraków, Gościnna Chata

ładowanie mapy - proszę czekać...

Kraków, Gościnna Chata 50.063706, 19.937462 Restauracja Gościnna Chata w Krakowie

Możesz również polubić…

1 Odpowiedź

  1. Alojzy Malojzy pisze:

    W Krakowie jest masa fajnych lokali, można powiedzieć że to miasto dla “łowców” knajpek :)

Dodaj komentarz

2 − jeden =

Komentujesz anonimowo. Możesz jednak podać adres strony internetowej, który będzie publicznie powiązany z Twoją nazwą/imieniem jaki wpiszesz w komentarzu. Komentarze są moderowane przed publikacją. Zastrzegam sobie możliwość nie publikowania komentarza z jakiegokolwiek powodu.