Bar Grodzki w Krakowie – smaczne jedzenie w dobrej cenie

Bar Grodzki w Krakowie

Placki ziemniaczane z gulaszem w Barze Grodzkim

Jesteście w Krakowie, zwiedzacie Stare Miasto, spacerujecie po Rynku Głównym i zastanawiacie się gdzie tu można dobrze zjeść nie rujnując kieszeni? Wydaje Wam się, że wszędzie dookoła będzie drogo? Niekoniecznie. Oczywiście, nie brakuje tutaj droższych restauracji, ale jest też wiele alternatyw na każdą kieszeń. Jedną z nich jest Bar Grodzki.

Polska kuchnia w Barze Grodzkim

Bar Grodzki to niewielki lokal mogący pomieścić na oko około 30 gości. Lubimy tu wpaść, kiedy jesteśmy w Krakowie. Bar jest dość popularny, w “godzinach szczytu” często miewa komplet gości. Nic dziwnego, bowiem można tu przyzwoicie się najeść w dobrej cenie. Kuchnia jest typowo polska: placki ziemniaczane w różnych układach, naleśniki, gołąbki, kotlety, zupa pomidorowa, żurek, barszcz czerwony z uszkami itp.

Bar Grodzki na ulicy Grodzkiej w Krakowie

Bar Grodzki na ulicy Grodzkiej w Krakowie

Ceny zaczynają się już od kilku złotych. Od 5 do 10 zł wydamy na zupę, za danie z mięsem trzeba wydać od kilkunastu do 24 zł. Do tego ewentualnie doliczamy zestaw surówek i jakieś picie. W porównywalnej kwocie zjemy w większości lokalów poza Krakowem, więc jak dla mnie jest całkiem dobrze. Wiadomo, tańszy będzie bar mleczny, ale niekoniecznie będzie tak smacznie.

r e k l a m a

Zajadam placki ziemniaczane

Zajadam placki ziemniaczane

Obsługa jest uprzejma, nawet przy sporym ruchu dania wydawane są szybko. Po opuszczeniu stolika przez gości zaraz go sprzątają. Według mnie tylko stylizacja lokalu mogłaby być bardziej przemyślana, teraz jest trochę tak barowo. Wiem, że to bar, ale gdyby wprowadzić bardziej restauracyjny klimat, byłoby milej, bo jedzenie na to zasługuje. No i nie przyjmują płatności kartą, co mnie zaskoczyło. A wyszło to, kiedy raz chciałem tak zapłacić. Dobrze, że miałem gotówkę. Gdzie jak gdzie, ale w tej lokalizacji możliwość płatności kartą powinna być standardem.

Zapraszam Cię też do innych artykułów na blogu:

Podsumowując, Bar Grodzki uważam za godny polecenia. Zarówno dania, jak również stosunek ich jakości do ceny, punktuję na 5. Wpis wyraża moją opinię na podstawie kilku wizyt w tym lokalu. Za każdym razem byłem normalnym klientem, za jedzenie zapłaciłem. To nie jest płatna reklama tylko subiektywna recenzja.

Strona internetowa baru: www.grodzkibar.zaprasza.net

Lokalizacja Baru Grodzkiego

Bar Grodzki zgodnie ze swoją nazwą mieści się przy ulicy Grodzkiej biegnącej od Rynku Głównego w stronę Wawelu. Naprzeciwko baru jest księgarnia “Skład Tanich Książek”, do której też warto zaglądnąć.

icon-car.png
Bar Grodzki w Krakowie

ładowanie mapy - proszę czekać...

Bar Grodzki w Krakowie 50.057464, 19.937975 Bar Grodzki w Krakowie

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

18 + 6 =

Komentujesz anonimowo. Możesz jednak podać adres strony internetowej, który będzie publicznie powiązany z Twoją nazwą/imieniem jaki wpiszesz w komentarzu. Komentarze są moderowane przed publikacją. Zastrzegam sobie możliwość nie publikowania komentarza z jakiegokolwiek powodu.