r e k l a m a

Natura 2000 w okolicach Miechowa

Natura 2000 to jeden z programów ochrony przyrody na terenie Unii Europejskiej. Obejmuje on również obszary w Małopolsce, między innymi w okolicach Miechowa. Natrafiłem na ciekawy film,  w którym przedstawiono właśnie ostoje przyrody na terenie gminy Miechów i występujące tutaj rośliny oraz zwierzęta.

Film uświadamia nam, że często sami nie wiemy za wiele o naszych okolicach. Być może nawet mieszkacie na obszarach ochrony przyrody i nie macie o tym pojęcia. Kto wie, może na waszej łące rosną rośliny, które uważacie za chwast a tymczasem są rzadkie i podlegają ochronie. Może to być przedstawiona na filmie wisienka karłowata, dziewięćsił, motyl Modraszek, motyl Dostojka Latonia, ptaki Muchołówka Szara, Jaskółka Brzegówka czy też Żołny.

Uprawy rolne zubażają przyrodę. Opryski i rośliny uprawne wypierają inne rośliny, a co za tym idzie owady oraz zwierzęta powiązane z nimi w ekosystem. W filmie przedstawiono jak samorząd i mieszkańcy chronionych terenów miechowszczyzny starają się zachować bogactwo tutejszej przyrody. Okazuje się, że Gmina Miechów zdobyła pierwsze miejsce w konkursie Ekoliderzy 2015. Zachęcam do oglądania.

Lokalizacja Miechowa na mapie:

icon-car.png
Miechów w Małopolsce

ładowanie mapy - proszę czekać...

r e k l a m a

Miechów w Małopolsce 50.356870, 20.027413 Miechów w Małopolsce

 

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

5 − dwa =

Komentujesz anonimowo. Możesz jednak podać adres strony internetowej, który będzie publicznie powiązany z Twoją nazwą/imieniem jaki wpiszesz w komentarzu. Komentarze są moderowane przed publikacją. Zastrzegam sobie możliwość nie publikowania komentarza z jakiegokolwiek powodu.