r e k l a m a

Cmentarz wojenny nr 196 w Rzuchowej

Cmentarz wojskowy w Rzuchowej w Małopolsce koło Tarnowa

Cmentarz wojskowy nr 196 w Rzuchowej – Małopolska

Od dłuższego czasu intrygował mnie cmentarz wojenny z I wojny światowej w Rzuchowej k/Tarnowa, na granicy z Koszycami Małymi. Nieraz obok niego przejeżdżałem ale dopiero niedawno znalazłem w końcu czas, przystanąłem i zrobiłem mały rekonesans.

Cmentarz znajduje się na górce obok drogi Tarnów – Koszyce Małe – Zakliczyn. Nie prowadzi do niego żadna konkretna ścieżka, więc trzeba się troszkę wspiąć na górkę po trawie. Widać jednak, że sam cmentarz jest zadbany.

Cmentarz wojskowy w Rzuchowej

Cmentarz wojskowy w Rzuchowej

Jak można przeczytać na pamiątkowej tablicy pochowanych jest tutaj 34 żołnierzy armii austro-węgierskiej i 52 żołnierzy armii rosyjskiej w 4 mogiłach zbiorowych i 77 pojedynczych. W najwyższym punkcie znajduje się dwukolumnowy pomnik, na którym widnieje rzymska data MCMXIV-MCMXV (1914-1915). Projekt cmentarza – Heinrich Scholz.

r e k l a m a

Zapraszam również do innych artykułów na blogu:

Lokalizacja cmentarza na mapie:

icon-car.png
Cmentarz wojskowy nr 196 w Rzuchowej

ładowanie mapy - proszę czekać...

Cmentarz wojskowy nr 196 w Rzuchowej 49.958489, 20.943568 Cmentarz wojskowy nr 196 z okresu I wojny światowej w Rzuchowej

 

Możesz również polubić…

2 komentarze

  1. Klaudia pisze:

    No kto by pomyślał , że na tej górce jest tak cenny zabytek ! zawsze zastanawiałam się , co tam jest, i w końcu się dowiedziałam ;) mam nadzieję , że twórca zdjęć nie obrazi się , jeżeli pożyczę jego zdjęcia do projektu? :)

Dodaj komentarz

trzy × 5 =

Komentujesz anonimowo. Możesz jednak podać adres strony internetowej, który będzie publicznie powiązany z Twoją nazwą/imieniem jaki wpiszesz w komentarzu. Komentarze są moderowane przed publikacją. Zastrzegam sobie możliwość nie publikowania komentarza z jakiegokolwiek powodu.