r e k l a m a

Historia MPK w Tarnowie w okresie PRL-u

Autobus, czerwony, przez ulice mego miasta mknie…. Zobaczcie ciekawy film przedstawiający historię Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Tarnowie w czasach PRL.  Początki były skromne ale plany rozwoju bardzo śmiałe, jak to bywało w tamtej rzeczywistości.

Czy wiecie, że w latach 60-tych warszawscy planiści zakładali, że co roku w Tarnowie powinno przybywać 60 nowych autobusów! Albo to, że powołano Koło Towarzystwa Trzeźwości Transportowców, zwalczające pijaństwo wśród kierowców?

Plany może były na wyrost, ale rozwój zakładu i tak był całkiem niezły. W latach 70-tych MPK w Tarnowie wraz ze swoimi oddziałami w Bochni, Brzesku i Dębicy zatrudniało aż 828 pracowników, posiadało 147 autobusów i przewoziło rocznie 52 miliony pasażerów. Rozmawiano nawet o utworzeniu w Tarnowie linii tramwajowej.

Film będzie szczególnie interesujący dla osób z Tarnowa i okolic. Odżyją dawne wspomnienia. Inni też nie powinni się nudzić. Nagranie zrealizowane przez VIDEO HI-FI Zbigniew Rybski.

 

r e k l a m a

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

pięć × jeden =

Komentujesz anonimowo. Możesz jednak podać adres strony internetowej, który będzie publicznie powiązany z Twoją nazwą/imieniem jaki wpiszesz w komentarzu. Komentarze są moderowane przed publikacją. Zastrzegam sobie możliwość nie publikowania komentarza z jakiegokolwiek powodu.