r e k l a m a

Koń Małopolski szansą na rozwój regionu

W naszym kraju występuje, według mojej wiedzy, 6-8 polskich ras koni. Jedną z nich jest koń małopolski, ceniony za urodę, wytrzymałość, wszechstronność, odporność na choroby, płodność i niewybredność co do pożywienia oraz warunków hodowlanych.

Oficjalnie koń małopolski został uznany za rasę w 1963 roku, jednak początki koni małopolskich sięgają XVII a nawet XVI wieku. Rasa rozwinęła się przez połączenie koni rodzimych z końmi krwi arabskiej i angielskiej. Niestety, w XXI wieku pogłowie koni w Polsce spada. Tymczasem wszechstronnie użytkowy koń małopolski może być szansą na zwiększenie atrakcyjności regionu. Poniżej dwa filmy traktujące o koniach małopolskich. Pokazują one, że są jeszcze pasjonaci hodujący konie małopolskie i promujący wykorzystanie ich w sporcie i rekreacji.

 

 

Święto Konia Małopolskiego 2018 w Klikowej koło Tarnowa, gdzie znajduje się stadnina koni:

r e k l a m a

 

A Wy macie kontakt z końmi lub hodowcami koni? Może konie były/są obecne w Waszym gospodarstwie? Podzielcie się w komentarzu.


Zapraszam Cię również do innych wpisów na blogu:


Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

4 + jedenaście =

Komentujesz anonimowo. Możesz jednak podać adres strony internetowej, który będzie publicznie powiązany z Twoją nazwą/imieniem jaki wpiszesz w komentarzu. Komentarze są moderowane przed publikacją. Zastrzegam sobie możliwość nie publikowania komentarza z jakiegokolwiek powodu.